İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 80’e kadar çıktı

İstanbul’da etkili olan sağanak trafik yoğunluğuna neden oldu. Gece boyu süren yağışlar sebebiyle trafik arttı ana yollarda trafikte aksamalar meydana geldi, özellikle D-100 kara yolunun Cevizlibağ ile Çağlayan mevkilerinde her iki yönde yoğun trafik oluştu.

Şiddetli yağmurun etkisiyle sürücüler ve yaya trafiği olumsuz etkilendi, özellikle Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler bölgelerinde yoğun sağanak yağış yaşandı. Bazı vatandaşlar, yağmurun dinmesini beklerken, bazıları ise şemsiyelerini kullanarak toplu taşıma araçlarına yönelmeyi tercih etti. Haliç Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişleri ve Haramidere katılım noktasında trafik yoğunlaştı.

KATILIM NOKTALARI KİLİT

D-100 kara yolu Ankara istikameti Avcılar’da da trafik yoğunluğu yaşanıyor. TEM otoyolu Bahçeşehir gişeleri Ankara istikameti, Kağıthane, Hasdal, Nurtepe, Gaziosmanpaşa ile Levent katılım noktalarında trafik sorunları gözlendi. Toplu taşıma da yoğunluk yaşandı, özellikle metrobüs duraklarında sıralar oluştu. Anadolu Yakası’nda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kozyatağı bağlantı noktasından itibaren trafik yoğunlaştı. Ümraniye ve Çekmeköy bölgelerinde trafik, bazı bölgelerde tıkandı.

YÜZDE 80’E KADAR ÇIKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası’na göre, kent genelinde trafik sorunları yüzde 80’e kadar çıktı. Trafik yoğunluğu saat 9.50’de yüzde 67 olarak ölçüldü.(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x