İzmir eğitim, sağlık, sanat sporda süper lige çıkacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yapan Eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ünlü şarkıcı Ege ile birlikte, yazı işlerini ziyaret etti. Daha önce de siyasetin içinde bulunduğunu belirten Atila, adaylık kararını şöyle anlattı:

%70’E YAKIN BİR POTANSİYEL

“CHP çok kısa bir süre önce bir değişim başlattı. Bu değişimin de sadece CHP’de değil, Türkiye’nin değişimine de büyük katkı sunacağını düşünüyorum. Sayın genel başkanımız gibi genç, liyakatli, donanımlı, gençlerin ve kadınların burada olması gerektiğini düşünerek, burada kendisine de en büyük katkıyı sağlamak adına burada bir yoldaş olarak hizmet etme noktasında karar verdim. Ayrıca İzmir açısından, adayda iş birliği açısından da en yüksek oyu alabilme noktasında, yüzde 70’e yakın bir potansiyel görüyorum sahada, diğer siyasi partilerden de bir iş birliği ve bizim üzerimize bir ittifak olabileceğini düşündüğüm için böyle bir karar aldım.”

Adaylık başvurularının tamamlandığını belirten Atila, belediye başkanlığı için 9 adayla yarış halinde olacağını açıkladı. Olgun Atila, göreve gelmesi durumunda İzmir’de neler yapacağını şöyle anlattı:

YENİ BİR YOL İZLEME KARARI

“Aziz başkanımızdan, Tunç başkanımızdan devam eden bütün doğru projelerin hepsini nitelik ve niceliğini arttırarak devam ettireceğim. İkincisi, bir yönetim anlayışı ve yeni bir siyaset anlayışı ortaya koymak istiyorum. Ortak akılla hareket etmek ve birlikte karar verme. Bunun biz bir başka ölçeğini Bornova’da yaptık ve Bornovalı hemşerilerimiz bizi bu noktada nasıl bir anlayışımızın olduğunu biliyor. Sürekli alanda ve sürekli sokakta olarak yerinde yönetim diyorum. Tekrar İzmir siyasetinin her anlamda kültür-sanat, spor, eğitim, sağlık Türkiye’nin süper ligine çıkması için var gücümüzle çalışacağız. İlçe belediyelerimizle, muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle, kent konseyimizle, sivil toplum örgütlerimizle ortak akılla ve katılımcılık anlayışını da ön planda tutarak yeni bir yol izleme kararımız var.”

ESKİ BAŞKAN YAZI İŞLERİ EKİBİYLE SOHBET ETTİ: Olgun Atila, ünlü sanatçı Ege ile SÖZCÜ Gazetesi’ni ziyaret etti. Yazı işleri ekibiyle sohbet eden Atila göreve geldiği takdirde yapacaklarını anlattı.

Eşit, adaletli, hiçbir ilçeye ayrım yapmadan birlikte yönetim olacak

Olgun Atila “İzmir’imizin ihtiyaçları çok fazla” diyerek yapılması gerekenleri şöyle aktardı: “İlçe ilçe değişen öncelikler var. Karşıyaka’da bir stat ihtiyacı var. İzmir’in ulaşım sorununun rahatlamaya ihtiyacı var. Altyapı sorununun çözüme ihtiyacı var. Deprem bölgesindeyiz, dirençli kentlerin biran önce hazırlanması ve buna göre planlamalar yapılması ihtiyacı var. Sel, iklim krizi gibi doğal afetlerden oluşan problemler var. Bunlar için tekrar hep birlikte bir çözüm bulmamız gerekiyor. Tarım ve hayvancılık olan kırsal alanlarımız var. Buralarda kooperatiflerimiz var. Onların daha nitelikli ve vatandaşlarımızın direkt ulaşabilmesi noktasında birlikte karar verme durumu söz konusu. İzmir’in 30 ilçesinde, ‘İzmir bizim evimiz’ diyoruz. Eşit, adaletli, hiçbir ilçeye ayrım yapmadan, birlikte yönetim ve 30 ilçede birbiri arasında entegre olmuş güçlü bir İzmir fotoğrafı vadediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x