Android telefonda rehber aktarma nasıl yapılır? (2023)

Yeni bir akıllı telefona geçiş yaparken kişilerin gözünde büyüttükleri en büyük sorun rehber aktarma oluyor. Bununla birlikte pek çok kişi telefondan telefona rehber aktarma hakkında çok fazla bilgi sahibi değil. Biz de bu yazımızda Android telefonda rehber aktarma işleminin nasıl yapılacağını sizler için hazırladık.

Android telefonda rehber aktarma yolları!

Yeni bir telefon satın alan kişiler için en can sıkan nokta aktarma kısmı oluyor. Özellikle bu konuya dair herhangi bir bilgisi olmayan kullanıcılar bu durumda daha da zorlanıyor. Öyle ki tek tek kişi bilgilerini yeni telefonuna yazmayı deneyen kullanıcılar da var.

Bunun yerine Android telefonda rehber aktarma işlemini daha kısa sürede halletmenin bir yolu var. Bizlerde rehber aktarma yollarını bilmeyen kullanıcılar için bu yazımızda Android telefon rehber aktarma işleminin nasıl yapılacağını hazırladık.

Google yedekleme özelliğini kullanma

Android cihazlarda rehber aktarımı yapmanın ilk yollarından biri Google yedekleme özelliğini kullanma oluyor. Android kullanıcıları bu özellik sayesinde rehberindeki kişileri kolayca yedekleyebilir. Bunun için de yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin.
  • Ardından seçenekler arasından Hesaplar ve Senkronizasyon seçeneğine girin.
  • Bu başlığa girdiğinizde telefonunuzda kayıtlı olan hesaplar karşınıza çıkacak. Bunlar arasından da Google hesabınızı bulup ona tıklamanız gerekiyor.
  • Sonrasında karşınıza birçok Google uygulaması çıkacak. Bunlar arasında da yedeklemek istediğiniz tüm bilgiler karşınızda olacak. Bilgiler arasından Rehber ya da Kişiler başlığını seçerek Senkronize et seçeneğine tıklayın.

İçe ve dışa aktarma

Bulut sunucuları üzerinden rehberini yedeklemeyen istemeyen kullanıcılar için bir diğer yöntem içe ve dışa aktarma oluyor. Bu yöntem sayesinde rehberinizdeki kişileri bir dosya şeklinde saklamanız mümkün. Bunu gerçekleştirmek için de yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak telefonunuzun Rehber uygulamasına girin.
  • Ardından uygulamadaki Ayarlar kısmına gidin ve bu sekmede karşınıza çıkan “İçe ve Dışa Aktar” kısmına girin.

Bu durumda telefon numaralarını yeni telefonunuza aktarmak için dışa aktarma olmalı. Sonrasında size numaraların nereye kaydedilmesi gerektiğiniz sorulacak. Burada ise SIM Kart veya Hafıza Kartı seçenekleri çıkıyor. Burada hangisini seçerseniz kayıt ettiğiniz seçeneği yeni telefona takmanız gerekiyor.

Rehber yedekleme uygulaması

Sizlere sunmuş olduğumuz bu seçenekleri kullanmak istemediğiniz takdirde son seçenek ise üçüncü taraf uygulama oluyor. Hemen hemen her alanda olan üçüncü taraf uygulamalar rehber aktarma kısmında da yer alıyor. Bu nedenle diğer yöntemleri kullanmak istemeyen kullanıcılar rehber yedekleme uygulamalarını tercih edebilir.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Rehber yedekleme işlemi için hangi yöntemleri tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x